Alüminyum Giydirme Cephe Sistemleri

Kapaklı Giydirme Cephe Sistemleri

Dış cephede kapak profilleri kullanılarak şeffaf ve modern bir cephe yapısı yaratılması amacıyla tasarlanan kafes yapılı giydirme cephe sistemleridir.

 

Silikon cephe sisteminin taşıyıcılarını kullanarak kapaklı cephe sisteminde yüksek ısı yalıtım değeri elde edilmiştir. Sisteme özel tasarlanmış ısı bariyerleri sayesinde ısı geçişi önlenmiş ve sistem bu sayede zaman içinde enerji tasarrufu sağlayarak kendi maliyetlerini çıkartacak bir duruma getirilmiştir.

 

Yarı kapaklı Giydirme Cephe Sistemleri

Yarı kapaklı cephe sistemi yatayda veya dikeyde kapak ve kapak altı profilleri kullanılarak yatay hat ya da dikey hat etkisi yaratılması amacıyla tasarlanan kafes yapılı giydirme cephe sistemleridir.

 

Cepheye bakıldığında düşeyde ya da yatayda istenilen yarı silikon yarı kapaklı form elde edilebilir. Sistemde gizli kanatlar da yapılabilir.

 

Silikon Giydirme Cephe Sistemleri

Alüminyum konstrüksiyonu gizleyen, tamamen cam görünümlü cephe sistemidir. Strüktürel silikon cephe sisteminde ısı camlar kaset profilleriyle cepheye tutturulmaktadır. Bu profillere özel bir yöntemle camlar yapıştırılarak cephede sade ve şık bir görünüm elde edilmektedir. Bu sistemde montaj hızlı ve kolay bir şekilde yapılmaktadır.

Camın sadeliğinin ön plana çıktığı silikon giydirme cephe sistemleri yapıya modern bir şıklık vermektedir.

 

Transparan Giydirme Cephe Sistemleri

Transparan cephe sistemi, yapıların büyük ve geniş açıklıklarda yüksek saydamlık elde edebilmesi için geliştirilmiştir. Bu sistemde, camlar çelik strüktüre bağlı paslanmaz rotiller vasıtasıyla dört kenarından delinerek tutturulmuş olan ısıcam veya lamine tek camlarla taşıyıcı çelik konstrüksiyona bağlanır.