Dekoratif Cephe Kaplama Uygulamaları

Kompozit Panel Cephe Sistemleri

Dayanıklı, hafif, yüksek ısı, su ve ses izolasyonu sağlayan, kolay işlenebilir ve hızlı montaj kabiliyeti olan, çok çeşitli renklerde kullanım imkanı sunan, mimari cephe çözümüdür. Tüm hava koşullarına karşı yüksek direnci sayesinde uzun süreli kullanım ömrü sağlar.

 

Kompakt Lamine Uygulamaları

Dış cephede kullanılan kompakt laminat kaplamaları, üzerindeki koruma tabakaları sayesinde ısı, donma ve su buharına karşı dirençlidir.  Son yıllarda dış cephe malzemesi olarak kullanılmakta olan kompakt laminat, doğal ahşap görüntüsü ve yüksek yüzey dayanımı nedenleri ile tercih edilebilmektedir.

 

Granit & Seramik Uygulamaları

10-12 mm arası kalınlıklarda ve çeşitli ebatlarda uygulanan granit seramik, birçok renk ve doku alternatifine sahiptir. Konstrüksiyon üzeri yapıştırma sistem, klipsli sistem, gizli klipsli sistem veya alt konstrüksiyon seçenekleri ile montajı yapılabilmektedir.

 

Terra Cotta Uygulamaları

Terra cotta Cephe Panelleri 1500 x 4000 mm’ den başlayarak 2500 x 5000 mm’ ye kadar üretilmektedir. Paneller tamamen kil ve doğal malzemelerden homojen olarak üretildiklerinden imalat sırasında istenilen özel ölçülere göre kesilebilmektedir. Terra cotta Düşey derzlere gerektiğinde fuga profili yerleştirilerek cephe bütünlüğü sağlanıyor. Yatayda paneller arasında oluşan derz boşlukları cephenin arkasında doğal havalandırmaya olanak sağlıyor.

 

Terra cotta giydirme cephe sistemleri, pek çok prestijli projede kullanılmıştır. Tüm uygulama detayları çözülmüş olup, sağladığı avantajlar sayesinde çok tercih edilen doğal cephe kaplama malzemesidir.